Посета САНУ

grad12Дана 09.09.2016. ученици 6-3, 7-3 и 8-3 су са наставницом српског језика Наташом Кљајић  обишли изложбу Српске средњевековне књиге и рукописи у Галерији Српске академије наука и уметности.

Видели су Мирослављево јеванђеље, препис Душановог законика и друге црквене и световне књиге настале од 12. до 17. века. Обишли су и споменик Петру Петровићу Његошу на Платоу, споменике Доситеју, Јовану Цвијићу и Јосифу Панчићу у Студентском парку, старо турско турбе, Вуков и Доситејев музеј (Велику школу), Капетан Мишино здање, прошли поред кафане "Код знака питања" , Конака кнегиње Љубице и Патријаршије, ди би се шетња завршила посетом Саборној цркви у Београду, где су сахрањени Вук Караџић, Доситеј Обрадовић и кнез Михаило Обреновић.  Весела ђачка дружина је тако научила и обновила сазнања из историје и српског језика и пуна утисака се вратила у Прогар.